• Create your own site

• Arhiva unosa

Main » 2009 » February » 11

Nogometni spektakl koji je najavljivao selektor Blažević pretvorio se u debakl...
    Reprezentacija BiH večeras je u Rijeci poražena u prijateljskoj utakmici rezultatom 3:2.  Nogometni spektakl pred oko 2.500 gledalaca na Kantridi bila je generalna provjera pred mečeve kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sa Belgijom koji će se igrati krajem marta.

Utakmicu smo sjajno otvorili. Već u petoj minuti Muslimović je pogodio mrežu Rijeke. Dvadeset minuta poslije Ibričić je mogao povećati vodstvo, ali je sa same gol linije Fernandez uspio skinuti loptu. Kada je u 34. minuti u našem  kaznenom prostoru srušen Novaković, sudija je pokazao na bijelu tačku. Anas Sharbini je bio precizan i to je bilo 1-1. Nakon što je u 45. minuti Džeko srušen u šesnaestercu Rijeke, Misimović je bio precizan i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1-2 za BiH.

Treći penal na utakmici desio se u 54. minuti. Pred Nurkovićevim golom pao je Pamić. Sharbini i drugi put ne promašuje i to je 2-2. Konačni rezultat postavljen je u 62. minuti kada je Sharbini, ovaj puta stariji, pogodio. Precizno ubačena lopta u naš šesnaesterac i Ahmad Sharbini pogađa za 3-2.

Posljednji događaji koji su se odigrali oko reprezentacije i ovaj neugodni poraz samo su vrhunac svega što se dešava u NSBiH.

Sastavi:

RIJEKA: Radman, Čejvanović (46' Miladin), Cerić (66' Čagalj), Budicin (46' Turkalj), Dabac, Štrok (73' Tadejević), Kreilach (46' Pamić), Fernadez, Novaković (66' Matko), An.Sharbini, Ah.Sharbini

BiH: Nurković, Mirvić (46' Radeljić), Spahić, Mravac, Berberović, Muratović, Misimović, Ibričić, Vladavić, Džeko, Muslimović (73' Zec)

Category: Sport | Views: 752 | Added by: fajas43 | Date: 2009-02-11 | Comments (0)